1. Čišćenje foruma od neaktivnih članova

Svi koji su registrirani na forumu, a nisu se ulogirali barem jednom u zadnjih 60 dana, biti će izbrisani pri slijedećem čišćenju foruma od neaktivnih usera. Ovakvo čišćenje foruma biti će pokretano otprilike svaka 1-3 mjeseca.

Zadnje čišćenje provedeno 09/2014

P.S. Ako se pokušate ulogirati, a ne prihvaća vam Username i Password (a bili ste registrirani prije), znači da ste izbrisani poradi neaktivnosti pri zadnjem čišćenju foruma. Najvjerojatnije vam nije username zauzet, pa se možete registrirati opet sa istim podacima.

Za sve probleme pri registraciji, kliknite pri dnu stranice na Contact Us ili klikni Ovdje.

Anlaser ili elektropokretač (ugradnja)

Discussion in 'Benzinci' started by Nemo, 19 February 2012.

1. 19 February 2012
    Nemo

Nemo Donator

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +148 / 0 / -0
    kako imam yamahu F6amhl koja mi trenutno puni akumulator na pasari i kako bi je prebacio na istranku razmišljao sam o alanseru. Pa ako netko zna mogu li iskoristiti alanser od nekog skutera ili mora biti baš za vanbrodski motor.

2. 19 February 2012
    darkoford

darkoford V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,804 / 59 / -0
    U principu ne možeš jer rade na drugi način. Na skuteru zupčanik rotora stalno je uzubljen i kao takav ima dvostruku primjenu, startanje motora i punjenje akumulatora. El. pokretači za vanbrodske motore imaju sistem bendix koji pogonski zupčanik ukopčava pri startanju te kad se motor pokrene zupčanik se vrati u neutralni položaj kao i na automobilima.

3. 19 February 2012
    Miljac

Miljac Clavus clavo extruditur Donator

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +825 / 24 / -0
    Evo nadopune da vidiš o čemu Darac priča, ovo je snimka mog Johnsona prije nego sam ga prodao,
    lijepo se vidi bendix i princip rada kod startanja:

Last edited by a moderator: 22 March 2014
  4. 19 February 2012
    Nemo

Nemo Donator

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +148 / 0 / -0
    znači osuđena sam na orginal :(

5. 19 February 2012
    darkoford

darkoford V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,804 / 59 / -0
    Ne mora biti, većina je skoro isti princip i uglavnom se da nekaj prisakatiti. Ja sam Johansonov uspio ugraditi na Selvu.
    Ako može koja slika te Yamahe bez poklopca motora, možda nešto iskemijamo.

6. 19 February 2012
    Nemo

Nemo Donator

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +148 / 0 / -0
    ok poslikam je sljedeći vikend kad odem na vikendicu

7. 19 February 2012
    darkoford

darkoford V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,804 / 59 / -0
    U biti ovo bi bilo ono kaj tebi treba:

A za 120€ možda možeš sve kupiti ovdje.

8. 19 February 2012
    Nemo

Nemo Donator

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +148 / 0 / -0
    jesam to sam vidio ali imam neki osječaj da bi to moglo i jeftinije jer kako sam čuo novo je oko 1000 krznenih

9. 19 February 2012
    darkoford

darkoford V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,804 / 59 / -0
    Baš sam malo pogledao i novi zamjenski su vani u prosjeku oko 200$ ali to je samo anlaser. Tebi treba nosač (ako je blok predviđen za ugradnju anlasera), relej, instalacija.
    Najprije ti pogledaj da li imaš predviđeno mjesto za nosač. Sami nosač treba jako precizno napraviti da se zupčanik može dobro uzubiti. Veliki zupčanik oko magneta bu trebao biti sa donje strane malo urezan za lakše ukapčanje zupčanika anlasera.

10. 19 February 2012
    Nemo

Nemo Donator

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +148 / 0 / -0
    ok sve detaljno poslikam pa možda budemo pametniji i nađemo jeftinije rješenje ako neće ići i dalje ču ga paliti na konopac :)

11. 25 February 2012
    sanloncar

sanloncar Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Orginalni anlaser od yamahe 5000 kn tesko pripasat mislim da yamahaf6 nema zube na zamasnjaku

12. 25 February 2012
    darkoford

darkoford V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,804 / 59 / -0
    Iz tog razloga sam Nemu tražio sliku i ako nema zube, postoji dobro i jeftino riješenje za ugradnju auto anlasera (onih malih sa planeternim prenosom).
    Ono kućište magneta se pretokari po nekom vjencu od automobila na dosjed K6/k6 (preklopni dosjed), vjenac se dobro zagrije sa brenerom i postavi na kućište. Kad se ohladi metal se stisne i dobije se čvrsti spoj. Jedino kaj treba napraviti nosač za anlaser.

13. 26 February 2012
    Nemo

Nemo Donator

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +148 / 0 / -0
    nisam uspio poslikavat jer je motor na pasari koja je pokrivena tendom, a uhvatio sam se sređivanja istranke slike stavim sutra, ali ima zupce to sam 100% siguran.

14. 26 February 2012
    StipeBrodarica

StipeBrodarica Nepismeni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Ček malo, kineski skuteri (baotiani) imaju neovisan anlaser, imaju i bendiks, kvalitetan je, a proizvodi ga honda za njih. Ako hočeš poslat ču ti ja alnaser, bendiks i sve šta ide stim pa probaj kombinirat. Imam gomilu tih djelova jer su mi motori hobi.

15. 26 February 2012
    darkoford

darkoford V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,804 / 59 / -0
    Kako će riješiti uzubljenje (ako ga uopće ima)? Promjer kućišta magneta je oko 20 cm. Izrada takvog zupčanika bi koštala više nego cijela penta.

I to tek sad kažeš!  :sram:  :ffwjj: 

16. 26 February 2012
    StipeBrodarica

StipeBrodarica Nepismeni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Jednostavnije če rješti ako nema zubčanik. Komad čelika od 5 milimetara 500X500 i nač nekoga sa cnc-om pa onda nekog tko če zakalit i upresat i gotovo. Za te situacije ja imam remontno brodogradilište di se sve plača u pečnom i vinu  :xqqa: 

17. 26 February 2012
    darkoford

darkoford V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,804 / 59 / -0
    To ti misliš da imaš. Samo dvije firme to kod nas mogu napraviti, Đuro Đaković i Somek, cijena je oko 5000Kn + PDV. Posao se odnosi na termičku obradu i brušenje.

Malo preveliko, a čelik mora biti malo bolji a takvom je cijena oko 400Kn za taj zupčanik. 46kn/kg

To se radi na klasičnoj glodalici puno brže i jeftinije i taj dio mu mogu i ja napraviti ako imam odgovarajući modul glodala a ako nemam trebam ga dati na brušenje - 800Kn + neko slično glodalo.

18. 26 February 2012
    StipeBrodarica

StipeBrodarica Nepismeni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Za te potrebe bi ga sam zakalija ako triba, moga bi sam napravit i zubčanik. Jedino šta bi triba na frezu otvorit unutarnju rupu zbog preciznosti i upresavanja. Naravno sad možemo ič u krajnosti i balansiranja, al i to možeš sam napravit kad upresaš staviš na tokarski stroj, porubiš oba kraja i rješeno. Uglavnom meni je izvedivo i nekomplicirano. Al si ti picajzla...

19. 26 February 2012
    Nemo

Nemo Donator

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +148 / 0 / -0
    Super mogao si mi poslat jedan kom pa da probam nešto iskombinirat, pokušaj ne košta a ako upali super a ako ne malo potrošenog vremena i spoznaja da ne ide.

20. 26 February 2012
    darkoford

darkoford V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,804 / 59 / -0
    Kad ga zakališ na 50+ HRC u tokarskom samo možeš gledati u njega kak se vrti.  :laughh: 

Trebaš imati tokarski stroj, glodalicu i diobenu glavu, napraviš zupčanik idealno (sa dodatkom za brušenje) i pri kaljenju ti se izbaca kao stari lavor.  :roflmao:  Zato se zagrijavaju u solnim kupkama, kale u uljima, obavezno odžaruju i pri najboljim uvjetima opet se izbaci nekih 0.02 - 0,03 mm pa se svi zubi bruse sa brusilicom koja je mrak od stroja. Ima jedna u Karlovcu ali stoji godinama van upotrebe jer nitko na njoj ne zna raditi. :sram: 

Evo ti primjer proračuna:

Share This Page