1. Čišćenje foruma od neaktivnih članova

Svi koji su registrirani na forumu, a nisu se ulogirali barem jednom u zadnjih 60 dana, biti će izbrisani pri slijedećem čišćenju foruma od neaktivnih usera. Ovakvo čišćenje foruma biti će pokretano otprilike svaka 1-3 mjeseca.

Zadnje čišćenje provedeno 09/2014

P.S. Ako se pokušate ulogirati, a ne prihvaća vam Username i Password (a bili ste registrirani prije), znači da ste izbrisani poradi neaktivnosti pri zadnjem čišćenju foruma. Najvjerojatnije vam nije username zauzet, pa se možete registrirati opet sa istim podacima.

Za sve probleme pri registraciji, kliknite pri dnu stranice na Contact Us ili klikni Ovdje.

Jezera Šumbar Karlovac

Discussion in 'Tereni' started by Sunka, 1 August 2009.

1. 1 August 2009
    Sunka

Sunka Bog i Batina Staff Member

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,187 / 73 / -1
    Jezera Šumbar (Karlovac)

Interaktivna karta koju možete pomicati i zumirati mišem  :ffwjj: 

[GMAP]<iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.com/?ie=UTF8&amp;ll=45.537197,15.620413&amp;spn=0.039318,0.074329&amp;t=h&amp;z=14&amp;output=embed"></iframe><br /><small><a href="http://maps.google.com/?ie=UTF8&amp;ll=45.537197,15.620413&amp;spn=0.039318,0.074329&amp;t=h&amp;z=14&amp;source=embed" style="color:#0000FF;text-align:left">View Larger Map</a></small>[/GMAP]

Jezera Šumbar nalaze se oko 10 km sjeveroistočno od Karlovca i sastoje se od 3 jezera, ukupne površine 25 ha. Najveće je Veliko jezero (650 x 300 m) s dubinom vode od 1 - 12 m, a staro je 30-tak godina. Desni bajer je veličine 500 x 100m, dubina vode 1 - 7 m, starosti 20-tak godina. Eko-jezero ili Komercijalni bajer najstariji je bajer, datira iz 50-tih godina 20.st, dimenzija 100 x 200 m, dubine 3 - 4 m.
    Ribički dom je otvoren u novije doba, i u njemu danonoćno dežuraju ribočuvari koji se brinu za sve što se događa na jezerima.

Veliki bajer
    Ovo je jezero oblika nepravilnog četverokuta duljine otprilike 300 x 400 metara, s nekoliko većih zaljeva, otoka i otočića. Dubina mu varira od 1 do 7 metara, a dno je puno lomova, odnosno ostataka drveća i granja što je nekad raslo na dnu. Voda je zelenkaste boje, a bistrina varira ovisno o godišnjem dobu i temperaturi. Staro je tridesetak godina, a uz šarana, amura, soma, štuku, smuđa, pastrvskog grgeča, obiluje raznovrsnom bijelom ribom. Na njemu se može loviti uz dnevnu i godišnju ribolovnicu KŠR "Korana". Prilikom dolaska u ribolov obavezno se morate javiti u dom čuvaru volonteru, gdje se obavlja odabir i najava mjesta. Dozvoljen je dolazak na vodu automobilom, noćni ribolov kao i ribolov s tri ribolovna pribora. Svi ulovljeni šarani i amuri se bez obzira na veličinu i uz obaveznu uporabu mreže čuvarice moraju pustiti. Lov drugih vrsta riba dozvoljen je u količini i mjeri propisanoj od Ministarstva i kluba. Uz vodu se za vrijeme ribolova smije kampirati, ali je zabranjeno loženje vatre, bacanje otpada ili uništavanje raslinja. Također je zabranjeno ulaženje u vodu radi zadjeva, hranjenja, ili bilo čega drugog u vezi ribolova. Na odlasku s vode obavezno je napraviti odjavu kod ribočuvara volontera, prijaviti i pokazati ulov i prema potrebi dozvoliti pregled vozila.

Desni bajer
    Desni je bajer dug oko 500, a širok oko stotinjak metara. Dubina mu se kreće od 1 metra uz obalu do 6 - 7 metara na sredini. Dno mu je glinasto, neravno i prepuno potopljenog drveća što je nekad raslo s njegova dna. Staro je dvadesetak godina, a sadrži sve navedene riblje vrste kao i Veliko jezero. Ribolov je po istom režimu kao i na Velikom jezeru, osim što je dozvoljeno odnošenje manjih šarana i amura uz poštivanje mjera, lovostaja i dozvoljenog dnevnog ulova ribe. Šarani i amuri preko 8 kg moraju se neozlijeđeni vratiti u Veliki bajer.

Eko jezero
    Nepravilnog je pravokutnog oblika, stotinjak metara širine i oko 200 metara dužine. Dubina mu je jednolična oko 3.5 - 4 metra. Dno je glinasto, pokriveno muljem. Jezero je najstarije od svih i datira iz pedesetih godina. Bogato je poribljeno šaranima i amurima i pretvoreno u komercijalni ribnjak.

Pravilnik na „velikom jezeru“ Šumbar za ribolov šarana i amura

• zabranjeno korištenje udica sa kontrakukom
    • zabranjeno korištenje „long shank“ udica
    • zabranjeno korištenje „shock“ i „snag“ leadera
    • zabranjeno korištenje najlona debljeg od 0,35 mm
    • zabranjeno korištenje upredenica tj. špaga kao osnovne niti
    • zabranjeno korištenje čuvarica, osim u slučaju ulova ribe od 20+ kg i to ako je ulov ostvaren po noći, do max. 9 sati ujutro (zbog slikanja)
    • obavezna upotreba podloški za ribu (unhooking mat) i podmetača sa
    • mrežom bez čvorova

Opći pravilnik na jezerima Šumbar

• zabranjeno korištenje plovila za hranjenje i razvlačenje sistema
    • zabranjena vožnja oko jezera od zalaska do izlaska sunca
    • po odlasku iz ribolova ribolovac je dužan dozvoliti pregled vozila
    • ponedjeljkom (zbog čišćenja jezera) zabranjen ribolov na označenom dijelu jezera
    • zabranjeno osvjetljavanje jezera reflektorom i auto svjetlima
    • zabranjeno loženje vatre (otvoreni plamen), osim roštilja i kotlića sa ložištem
    • zabranjeno plivanje na više od 20 metara od obale
    • zabranjeno ometanje ostalih ribolovaca bukom

2. 1 August 2009
    axel007

axel007 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Uglavnom moj izbor Karlovačkih destinacija svodi se na Šumbar jezera i na kupu kome je do lijepog ribolova.
    Sve to napisao sam samo zato jer je destinacija daleka,i zbog lošeg ribolova sigurno nije isplativa i poželjna. :stop: ​

Pozz​

Last edited by a moderator: 1 August 2009
  3. 1 August 2009
    Fox

Fox Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +37 / 4 / -0
    Axel007 kada već spominješ šumbar. Šta kažeš o novim pravilima na velikom jezeru? Znači nema kontra kuke lead core itd?  :hmlj: 

4. 1 August 2009
    axel007

axel007 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0

Pa eto frende ja za sada još ne pecam na velikom jezeru nego na srednjem,ali u svakom slučaju podržavam sve što se tiče "ulovi i pusti" režima na velikom jezeru na prekrasnom novo uređenom Šumbaru.Očuvanje kapitalnih primjeraka ribe na velikom jezeru konačno je postalo primaran zadatak društva i to je u svakom slučaju za pohvaliti pa tako i za pohoditi.Malo je problematično na vel. jezeru što varira vodostaj jezera...ali i to je dio predivne atmosfere i ribolova što doživite na Šumbaru

5. 1 August 2009
    Fox

Fox Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +37 / 4 / -0
    Šumbar ima jednu manu još uvijek nema toliko kapitalne ribe. Najpoznatiji je Šumi. Šaran mislim 25 kg otprilike ali on više nije fora jer ga je toliko ljudi već ulovilo da to više nije to, ( ima oštećenu peraju pa po tome ga poznaju) ali mislim da je najveća mana šta je šumbar postao previše komercijalan. Npr ima more natjecanja znači liga dolaze stranci poput austrijanaca talijana rusa itd. Pa kada su oni na šumbaru mi nemamo šta tražiti tamo. Zatim riba je maksimalno ozlijeđena. Uhvatio sam jednoga koji nema više usne nego ne znam kako da ti opišem sav je potrgan o tada sam odustao od šumbara. Možda ja nisam objektivan jer sam na tim bajerima odrastao pa mi je u neku ruku stalo do tog šumbara. ali po mome mišljenju to nije više to. Ribolov na šumbaru više nije onaj pravi ribolov.

6. 1 August 2009
    axel007

axel007 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    To sa natjecanjima je postala svakodnevnica i stvar koja mora biti,što radi samog opstanka i financiranja društva a pogotovo kada sudjeluju i vanjske ekipe,pa se kotizacijama stvaraju lijepi nagradni fondovi koji podižu kvalitetu natjecanja.To su normalne stvari kod svih većih voda(rakitje,zajarki...)koje time grade rejting i podižu ribolov na još jedan viši nivo,a to je natjecateljski.A kaj se tiče ribljeg fonda....e pajdo to je problem većine.....vjerovatno zbog manjka love...pa je i ribe manje.Mi se očito moramo naučiti gospodarit našim vodama...pa ćemo onda valjda početi i uživati u njima samima.

7. 1 August 2009
    Fera

Fera Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    E pa ne bih se složio s tobom jer sam ja kao i fox član KŠR Korane Karlovac.
    Radi se o samovolji pojedinaca i nekih drugih interesa koje ćeš saznat kroz koju godinu kad bude kasno!
    Žalosno je to što članovi masno plaćaju godišnju kartu i onda ne mogu lovit na svojoj vodi jer je fort zatvorena, što zbog Rusa, Slovenaca ili Austrijanaca.
    Da ne spominjem stalno neke zabrane i pravila.
    Pravila mora biti, al ne mora i NE SMIJE bit diktatura!
    Ne da ne smiješ lovit, nego ne smiješ ni šetat oko jezera.
    Moja je jedina sreća što nisam šaranolovac pa me Šumbar uopće ne pali, a ak mi se drepaju šarani, razvučem šteku, odem na komercijalu i ubijem se od ribolova.
    Što se tiče ozlijeđene ribe, to uopće neću komentirat jer sam fotkajući starog(kad je uspio uhvatit mjesto na Šumbaru) vidio sve i svašta!
    Toliko o tome.
    Dalje možemo na Pm jer mi skoči tlak na spomen nekih stvari, pogotovo od ponovljene skupštine o kojoj sam već pisao ovdje.
    Zato me nemojte naživcirat... :uimep: 

8. 1 August 2009
    axel007

axel007 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Ma potpuno si u pravu,pogotovo ako je režim takav kao što kažeš.Ja nisam tamo član pa nisam prisustvovao tome kao ti,ali sam definitivno protiv takvog odnosa prema članovima i nečlanovima društva(iliti dnevnih ribolovaca)Ma ja sam samo replicirao foxu da je nažalost to praksa svih većih voda te da gušti članova i nečlanova prelaze u drugi plan kada su takve stvari u pitanju.
    A slažem se i kaj se tiče lošeg stanja ribe....što opet mislim da je stvar opće kulture u ribolovu...koja se očito tek uči kod nas a nažalost očituje na lošem stanju ulovljene ribe.Dovoljno je doći na bilo koju vodu i vidjeti koliko ribiča ima dezinfekcijsko sredstvo i to je već pokazuje svijest određenog broja ribolovaca.

Pozz

9. 1 August 2009
    Fera

Fera Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Dezinfekcijsko sredstvo je najmanji problem u toj priči.
    Problem je sami dril i odnos prema ribi.
    Šaranolovci promiču C&R, dezinfekcijska sredstva, matove, podmetače, čuvarice, a u biti ribu uništavaju samim drilom jer su pregrubi.
    Eto, u tom je najveći problem.
    Možda se neki neće složit sa mnom, al to su činjenice!
    Zabranjena je kontrakuka pa se iskreno pitam kak će sad drilovi izgledat jer kaj ak se otkvači pa ajmo onda još jače španat.
    Takav je naš mentalitet, možeš se slikat... :doh: 

10. 1 August 2009
    Fox

Fox Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +37 / 4 / -0
    Da stvar je i u nekim šaranašima kada lupi kontru iz sve snage a uz to napravi još 3-4 koraka unatrag. Na taj način ne da potrga usnu šaranu nega mu odvoji glavu od kralježnice. Onda još na to dodate zabranu kontra kuke i to je to riba je uništena?

11. 1 August 2009
    Fox

Fox Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +37 / 4 / -0
    Šunka da te ispravim pravi naziv za jezera šumbar su Veliki bajer (koji je ostao veliki i dalje) , Stari bajer ( komercijala) zatim Plavi bajer (desno jezero) Repari ( znači novo jezero koje još nije pušteno u promet) te Talijanac (jezero koje je sada zapušteno) to ti je šumabar? Tako da znaš kako mi domaći ta jezera (bajere) zovemo i ipak to je postojalo davno prije nega ga je korana preuzela. Sada sam dao svima dao na znanje. E da i nije šumbar nego Rečićki bajeri.

12. 1 August 2009
    Sunka

Sunka Bog i Batina Staff Member

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,187 / 73 / -1
    A čuj, ja sam stavil nazive onakve kakve sam pronašao kod službenog gospodara te vode.
     :hmmm: 

13. 2 August 2009
    Fera

Fera Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Koliko ja znam, plavi bajer je u Draganiću, a desno je oduvijek bilo desno jezero.  :idea: 

14. 2 August 2009
    Fox

Fox Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +37 / 4 / -0
    Kod mirne doline znam. Prva liga mjesto baš priroda onako šaš sa suprotne strane samo da nije bilo mreže bilo bi super.

15. 3 August 2009
    Mark_B

Mark_B Zaslužni useri Nepismeni

Ratings:
    +1 / 0 / -0
    dečki još malo pa budu nazivi jezera na čirilici jer se meni čini da su rusi več odavno vlasnici  :doh:  :BangHead: 

16. 10 March 2010
    jurica

jurica V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +5 / 8 / -0
    Juzera Šumbar

Evo kako sam prošle godine bio dosta puta na Šumbaru, bio red da napišem ponešto o svojim iskustvima.
    Prevestveno sam išao u lov na predatore i to na Desni i na Veliki Bajer pa će moji osvrti biti usmjereni uglavnom prema tome.
    No krenimo redom.
    Komercijalni bajer : Na komercijali nisam lovio nijednom otkako je postala komercijala ali ima dosta ribolovaca na njemu i uglavnom se dobro zabavljaju jer je pun ribe. Godinama je zabranjen lov noću na tom jezeru pa je prepuno soma i često se noću čuje kako radi po površini (vjerojatno ima i dosta kapitalaca iako je jezero malo). Isto tako keder uvijek radi na površini pa se može zaključiti da ga ima u velikim količinama. Na njemu se organiziraju takmičenja u ribolovu plovkom no mislim da je ideja kluba da se ona presele na Desni bajer tako da će oni koji se odluče doći na komercijalu ove godine biti "bez brige".

Desni bajer:Nešto je veći a ima i većih dubina u srednjem dijelu jezera. Dosta je posjećeno, te zna biti gužva pogotovu nakon poribljavanja i kada se na Velikom jezeru održavaju takmičenja. Solidno se poribljava šaranom i smuđem i amurom, ima dosta veće babuške i pastrvskog grgeča iako više ne viđam veće komade (vjerojatno su im varaličari došli glave), već samo sitnije ali ih ima. Ponovno se da uloviti i pokoji obični domaći grgeč. Jezero je nekada vrvilo kederima (uklija i babuška, crvenperka i žutooka) i američkim somićem ali to je prošlost. Možete komotno zabaciti na glistu da se ne brinete da će je pocuclati kakav sitnež. Ako trebate kedera jedino što se može uloviti to je sunčanica kojih ima na tone, na ostalo zaboravite. Znači ako idete na grabežljive ulovite kedere negdje drugdje. Kada se kopa glina na pozicije uz cestu je najbolje zaboraviti jer je prašina i buka kamiona neizdrživa, probajte se dočepati mjesta sa druge strane gdje je iza jezera šuma. Ove će se godnine uz cestu uređivati takmičarska staza za ribolov plovkom i to je razlog zašto članovi kluba (ŠRD Korana) moraju odraditi jednu radnu akciju do 01. maja. Što se razine vode tiče ona se podizala radi izgradnje takmičarske staze tako da su ribolovna mjesta često djelomično potopljena. U ljeti nije "frka" ali ako u zimi idete na vodu pazite da nebiste zaplivali iako je to sada dozvoljeno ali samo ispred svojih štapova. Što se štuke i soma tiče, ima ih vjerojatno ali nismo se baš nalovili prošlih godina a prošle godine 0 bodova, samo jedan somić od 50 cm. A i drugi ribolovci se nešto baš i nisu hvalili ulovima na predatore osim smuđa koji je ipak koliko toliko radio.

Veliki bajer: Kao prvo on je C&R jezero za šarana i amura a njih ima u njemu na tone. Ne znam koji su rekordi (nisam šaranaš pa me baš i ne zanima previše) ali da ima velikariba:., ima ih. Jezero se najviše poribljava od svih voda ŠRD Korana, i ribe u njemu zaista ima. Osim šarana i amura padnu tu i kapitalni somovi, pokoja štuka, ulovi se i dosta smuđa a padnu i lijepe i "debele" babuške i deverike. Na kedere naravno zaboravite, ono malo što ih ima drži se na sigurnoj udaljenosti od obale (na sredini jezera) osim naravno sunčanice. Kod ribolova na Velikom bajeru nećete imati problema sa kederima i malim somićima a amerikanca nisam ulovio nekoliko godina. Jedini problem, naravno uloliko ih ne lovite su upravo šaran i amur jer jedu baš sve i dolaze u velikim jatima čim nešto teže pljusne po vodi jer misle da su hranilice ili rakete. Prošle sam godine probavao novi surf štap samo sa olovom i nakon samo par zabaca voda je doslovce zakuhala od šarančina. Kolega je čak uspio dignut jednog šarana od 19,5 kg koji je zgutao živu, 15 cm dugu babušku montiranu na ownerovu trokuku 3/0 i "balerinu" za štuku odn soma  :doh: .
    Nadalje jezero vrvi kornjačama, koje srećom ovdje ne rade noću ali čim svane očiste sve sa udice. Srećom kornjače se u kasnu jesen povuku ali onda nažalost nastupa nova napast - rakovi. Neznam kako prolaze ljudi sa bojlama ali što rade od kedera su scene strave i užasa  :BangHead: 
    Uređenih ribolovnih mjesta oko jezera ima dovoljnjo, pa se uglavnom možete negdje smjestiti, jedino je dobro prije provjeriti da nije kakvo takmičenje u tijeku a onda neće vjerojatno biti mjesta niti na Desnom bajeru. Što se vodostaja tiče zna oscilirati i kako mi kažu ovisi osim o padalinama i o ispumpavanju vode u glinokopu ciglane iako lagano sumljam u to jer uglavnom voda uvijek samo raste  :hmmm: 

Talijanski bajer: Dugo godina plitko, trskom zarašteno i zapušteno jezero ali je bio prava oaza za lov kedera svih vrsta (dosta vrsta nije bilo moguće naći niti u literaturi). Bio je godinama u vlasništvu lovačkog društva a ne ribolovnog. Nakon što je ubačeno samo nekoliko šarana prošlih godina u njemu se šaran se dobro mrijestio. Trenutno je ispuštena sva voda iz njega (prošlo ljeto) jer klub ima neke planove da bi ga se uredilo u "jezero za grabežljivce", najvjerojatnije sa ciljem da bi se p(r)otjeralo one koji nisu šaranaši sa Velikog jezera.

Sve u svemu ribolov na Šumbaru nije loš  :ffwjj: . Što se kapitalnih šarana i amura tiče "nebi se štel mešat" ali moram priznat da sam kod susjeda ribolovaca vidio puno lijepih, velikih i zdravih šarana koje su izvukli iz vode. Svake godine se godine ulovi i dosta kapitalnih somova te se sasvim solidno smuđa. Varaličare sam prošle godine viđao u manjem broju nego prije, vjerojatno su polovili veće "patsrvaše" pa je zatišje dok malo ne izrastu. Za ribolov na plovak pratpostavljam da je komercijala pun pogodak, no bolje se raspitati kod kolega koji se bolje razumiju u tu vrstu ribolova.
    Okolica jezera više nije baš "divlja" priroda, ali se nakon velikih krčenja drveća i žbunja ipak počelo pošumljavati. Ribolovna mjesta uređena, pokošena i opći dojam nije loš. Propisi su "malo" strožiji nego na nekim drugim mjestima ali to u jednu ruku i nije tako loše jer ipak ima manje kojekakvih divljaka a i manje je smeća razbacanog okolo. Prošlo se proljeće malo pretjeralo sa pravilima ali je uprava kluba ipak malo popustila oko nekih stvari npr loženja vatre (roštiljanja) i nekih drugih "obaveznih" aktivnosti koje idu uz ribolov.
    Ukoliko ne smetate nikoga i držite se nekoliko i ne tako strašnih pravila, nećete imati problema.

Na jezerima je i dom ribolovnog kluba gdje se morate najaviti/odjaviti, pokazati ulov, obavit pregled vozila itd. Uglavnom nije problem, a ak je gužva, cijena "mrzle" Karlovačke je 9 kn pa nije tako strašno sačekati koju minutu u društvu sa kolegama ribolovcima.

Meni osobno najiritantnija stvar na Šumbaru su kamioni koji prevoze glinu iz dnevnog kopa i prolaze cestom između Desnog i Velikog bajera.  :zccc:  Ti vozači voze kao ludi bez poštivanja ikakvih prometnih propisa jer to je privatna cesta od ciglane, pa ni policija tu nemože ništa.
    Kad dolazite na Šumbar, dobro otvorite oči i sklanjajte se od kamiona kako god znate, jer vozači kamiona neće niti stati, niti usporiti a niti se maknuti na svoju stranu ceste. Strava.

Nekoliko općih uputa za Šumbar (i ne samo Šumbar)  :stop: :
    Ako idete na pivu u dom ili bilo kamo, izvucite mamce iz vode,
    Nemojte baš paliti lomače da bi spekli jednu kobasicu,
    Ne vozikajte se po noći autom oko jezera (ak idete na pivu ili kod kolege na drugoj strani jezera, protegnite malo noge),
    Ne vježbajte pjevanje u zboru dok ste na ribolovu,
    Nemojte loviti na više od 3 štapa,
    Ne ostavljajte smeće za sobom.

17. 10 March 2010
    Fera

Fera Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Ideja je dobra za jedne, a loša za druge.
    Ribiči koji će htjet lovit i platit ribu po kili će se oduševit jer im voda neće bit zatvorena, ali natjecatelji će čupat kosu s glave.
    Ako se kupovi presele na desni, mogu ih slobodno ukinut jer nitko neće htjet bubat lovu u prazno tj. u onaj bunar od jezera.

To i je rezervna staza KŠR Korane Karlovac u slučaju da je Kupa prevelika.
    Obala je strma, teško je radit sa štekom, dubina prevelika (na direktašu 7m je 5-6 m dubine), ribe baš i nema za nalovit se.
    Uglavnom, po meni iz perspektive natjecatelja, pušiona.
    Badave ti odlično uređena staza kad je sami ribolov "hvatanje duhova".

Lovio sam tamo nekoliko natjecanja i uvijek je bio živi užas.
    Love se sunčanice i cvergli, pokoja babuška i 2-3 šarana kao trefer riba.
    Ako je to plan kluba za ovu godinu, ja pare za takvo maltretiranje ne dam.
    Kotizacija, hrana, mamci...to sve košta.

Nije svaki plan koji izađe iz male radionice KŠR Korane i njezinog upravnog odbora dobar pa tako nije ni ovaj.
    U 4. mjesecu će društveno pa ćemo vidjet.
    Ako ga stave na desni, kupim stvari i idem na komercijalu igrat se sa štekom ili matcherom.

18. 11 March 2010
    jurica

jurica V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +5 / 8 / -0
    Fera, slažem se sa tobom u potpunosti osim za cvergla, jer nisam uspio uloviti niti jednog prošle godine.
    A mislim da osim šarana ima i dosta amura pa bi možda mogli probat na takmičenju na njih, lagani direktaš ili šteka, lagani plovak da malo izbalansira "vjenčić kuruze" na dlaci i nikad se ne zna...  :laughh:  Sorry, ali moramo se malo šalit.

Evo iako nisam takmičar trebam nekad pokojeg kedera za lov na predatore. Pravi razlog zašto sam u svom ranijem postu spominjao kedere a on je za mene puno bitniji, je to što mislim da je keder dobar pokazatelj "zdravstvenog" stanja neke vode i daje mi ideju čega bi još u toj vodi moglo biti te što i kako loviti.
    Znamo da je keder za mnoge vrste riba primarna hrana a za druge povremeni dodatak u prehrani te se iz brojnosti i raznovrsnosti kedera na nekoj vodi ili ribolovnom mjestu (ili sloju vode) dosta toga može zaključiti o svim vrstama riba u toj vodi a ne samo predatorima koji ih direktno jedu.

U svom ranijem postu sam nastojao prikazati stanje Šumbara kako ga ja vidim iz svoje perspektive i dati neke informacije ljudima koji ne dolaze redovito na njega tipa što bi mogli očekivati u cilju da im pomognem koliko to mogu da provedu što je moguće ugodniji ribolov te eventualno što bi i gdje bi tamo mogli loviti.
    Ovu informaciju o uređenju takmičarske staze na Desnom bajeru prvi puta sam čuo na godišnjoj skupštini i nije moja ideja nego samo prenosim informacije.

19. 11 March 2010
    Fera

Fera Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Pa ja sam tako i shvatio tvoj post, bez brige.  :ffwjj: 
    Na godišnju sam bio spriječen otić tako da sam nešto načuo iz druge ruke, ali nije ta ideja o desnom jezeru od jučer, to seže unazad 10 godina dok sam se aktivno natjecao u ligi.
    To je rezervna natjecateljska voda.

Glede cvergla, pogledaj moje albume, imaš jednu sliku s cverglima iz desnog jezera.  :sram: 

A šteku za amure i šarane imam, štoviše čak i dvije!  :xqqa: 

Nego, možemo se nać na kavi jedan dan pa rastegnut onog Byrona.  :cheers: 

20. 13 January 2011
    Kosta

Kosta Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

Evo malo mojih fotki sa Šumbara,Eko jezero.
    Bistro!!!

Share This Page