1. Čišćenje foruma od neaktivnih članova

Svi koji su registrirani na forumu, a nisu se ulogirali barem jednom u zadnjih 60 dana, biti će izbrisani pri slijedećem čišćenju foruma od neaktivnih usera. Ovakvo čišćenje foruma biti će pokretano otprilike svaka 1-3 mjeseca.

Zadnje čišćenje provedeno 09/2014

P.S. Ako se pokušate ulogirati, a ne prihvaća vam Username i Password (a bili ste registrirani prije), znači da ste izbrisani poradi neaktivnosti pri zadnjem čišćenju foruma. Najvjerojatnije vam nije username zauzet, pa se možete registrirati opet sa istim podacima.

Za sve probleme pri registraciji, kliknite pri dnu stranice na Contact Us ili klikni Ovdje.

Jezero Petnja (Sibinj) kod Sl.Broda

Discussion in 'Tereni' started by hecht*25, 31 January 2010.

1. 31 January 2010
    hecht*25

hecht*25 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Veliko i preljepo jezero "Petnja" kod Sibinja,odlicno za lov kapitalnog -Sarana, Amura, Soma te Basa.

2. 31 January 2010
    DarzaJ

DarzaJ Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Slažem se, vrlo lijepo mjesto za ribolov.
    Nekada sam često išao u ribolov pa i ako ne ulovim ništa uživam u prirodi.
    Prestao sam ići zbog velike navale cvergla, ne znam dali ga i danas ima.

3. 31 January 2010
    Sunka

Sunka Bog i Batina Staff Member

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,321 / 74 / -1
    Ajd daj malo više informacija kad stavljaš teren + stavi Google kartu da ja ne moram kaskat za tobom  :daaa: 

[GMAP]<iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.com/maps?q=45.203365,17.951803&amp;num=1&amp;t=h&amp;sll=45.815005,15.978501&amp;sspn=0.249138,0.512238&amp;ie=UTF8&amp;ll=45.20357,17.95269&amp;spn=0.080674,0.147285&amp;z=13&amp;output=embed"></iframe><br /><small><a href="http://maps.google.com/maps?q=45.203365,17.951803&amp;num=1&amp;t=h&amp;sll=45.815005,15.978501&amp;sspn=0.249138,0.512238&amp;ie=UTF8&amp;ll=45.20357,17.95269&amp;spn=0.080674,0.147285&amp;z=13&amp;source=embed" style="color:#0000FF;text-align:left">View Larger Map</a></small>[/GMAP]

Akumulacija Petnja nastala izgradnjom vodne brane 1968.godine. Umjetno jezero Petnja smješteno je na južnoj strani Dilj-gore, 3,5 km sjeveroistočno od Sibinja, odnosno 7 km sjeverozapadno od Slavonskog Broda. Prekrasna ribolovna destinacija prostire se na 29 hektara i bogato je svom vrstom riba. Do Petnje je najlakše doći, ako idete iz smjera Zagreba i skinete se sa autoputa u Lužanima i poslije naplatnih kućica skrenuti desno i pravac Sl.Brod. Poslije Sibinja postoji tabla Završje i tu se skreće lijevo prema jezeru. Na jezeru se mogu iznajmljivati čamci i dakako loviti iz njih.

4. 31 January 2010
    Veljac

Veljac Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +6 / 0 / -0
    moram priznati prema slikama izgleda zaista atraktivno :grgljam: 

5. 31 January 2010
    hecht*25

hecht*25 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    sunka bit bit bolje samo dok jos malo upoznam sve te stvari kako se ubacuju.hvala

---------- Postovi spojeni ---------- Donji post napravljen u 18:39 ---------- Gornji post napravljen u 18:36 ----------

darzaj
    ja sam imao zabaceno za sarana na dlaku pa nisam imao problema sa zverglom osim kad sam probo kedericom nakon 5 min je zagrizo nato sam odma spakovo kedericu.
    al mislim posto ima dosta grgeca u tom jezeru da se ne siri tako brzo.

6. 31 January 2010
    Soni

Soni Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Malo opiši kada si već lovio!Koja je dubina,kakvo je dno,kako i na čega loviti...

7. 1 February 2010
    hecht*25

hecht*25 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    najdublje je oko brane oko 10m a sve sto se ide sjevernije od brane to je plice.jezero je veliko pa tako ako se ti neda hodan ima uvijek netko u ribarskoj kuci koji te odveze sa camcem do zeljenog mjesta i poslije zavrsenog ribolova vrati za 30kn.prijava u ribarskoj kuci je obavezna bez obzira imao kartu il ju tek namjeravas kupit, a dno je puno vodenog bilja i mislim da ima dosta panjeva jer sam taj tano pokido 4 udice.
    puno ljudi dolazi na petnju iskljucivo radi lova grgeca jer ga ima u izobilju,
    naj uspjesnije ide na stari mirisni kukuruz ili boilu sto se sarana i amura tice,kad sam bio tamo sreo sam covjeka koji je skoro svaki dan tamo pa dobro pozna teren pa me uputio gdje da odem dok je on prihranjivo amura pa se je dalo vidjeti jedno 10 kom odprilike 15-17 kg kako kruze i kupe prihranu i kaze kako skoro svaki put kad je tamo izvadi amura odprilike te tezine(koju vrati nazad u vodu).
    ja bas i nisam imao neke srece,vidio sam blizu moje udice par krupnijih primjeraka al nije ni pipnilo. :ffwjj: 

8. 1 February 2010
    DarzaJ

DarzaJ Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Na Petnji sam znao uloviti i ponekad dobre štuke, babuške zavidne veličine, na žalost šarana nisam dobio većeg od 3 kg ali ne pamtim da je prošao i jedan izlazak da ih nisam ulovio.
    Amure sam samo viđao kao i ti ali na udicu nisu ni pomirisali.

To je i jedna od slatkovodnih voda gdje sam i ronio  :ffwjj: 
    Preronio sam cijeli onaj dio od prvog zaljeva iza ribarske kućice do brane. Dubina je svake godine bila različita ali se kretalo od 7-11 metara kod brane. Na toj dubini je voda prehladna.
    Trave ima dosta ali ima i podrućja koja su bez trave i ako se uspije pogoditi taj dio može se nadati i ulovu.
    Panjeva ima a to je ostatak od nekadašnje šume koja se tu nalazila.
    Za Petnju imam sve pohvale jedino je bio minus jer se netko našao pametan pa je ubacio cvergle.
    Iz toga razloga je i pušte grgeč jer izgleda da grgeč uspjeva držati populaciju cvergla na nekom normalnom broju.

9. 5 February 2010
    hecht*25

hecht*25 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    sto se cvergla tice,mozda su ga i ptice prenjele,,tko zna!? al je nocna mora za pecanje ostale ribe

10. 6 February 2010
    Dubravko

Dubravko Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +28 / 2 / -0
    Za jezero Petnju sam čuo i nafaljena je na nekim drugim forumima da tamo vlada bezakonje kao privatna prćija te da imaju uz ribička mjesta "bajte"(kolibe za zaštitu od sunca i kiše)te da se moraš svađati za bolja mjesta čak iako si došo ranije i zauzeo poziciju.Neznam dali je još uvijek tako.Kolika je dnevna karta i kako se naplaćuje uhvaćena riba ili je "uhvati i pusti" :hmmm: 

11. 6 February 2010
    hecht*25

hecht*25 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    ja sam doso i zauzeo mjesto iz mene je bila bajta al nisam je koristio al tokom dana nije nitko ni dolazio.
    riba se ne naplacuje extra ponjet mozes sve kolicina nebitna osim amura i sarana njih samo do deset kila tezine i 1 komad dnevno tako je meni receno u ribarskoj kuci.
    a sto se dnevne karte tice ja imam godisnju pa tako neznam 100% koliko kosta al mislim da je 60 kn al ko sto reko nisam siguran. :hmmm: 

---------- Postovi spojeni ---------- Donji post napravljen u 13:51 ---------- Gornji post napravljen u 13:46 ----------

moje mjesto na petnji

12. 16 February 2010
    gekon

gekon Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    zabranjeno je loviti iz čamca na jezeru Petnji...

---------- Postovi spojeni ---------- Donji post napravljen u 00:24 ---------- Gornji post napravljen u 00:17 ----------

plemenita riba do 5 kg jedan komad...to jest upecaš jednu ribu do 5 kg i možeš ići kući ili je pusti pa nastavi sa ribolovom

13. 16 February 2010
    gekon

gekon Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    ss

Petnja je vjerovatno najljepša zatvorena voda u SB županiji ali....Izgradnjom privatnih "apartmana"izgubila se ljepota šume i prirode..Nitko vam ne brani da sjednete na bilo koje mjesto (ispred apartmana)ali zamislite koji je to gušt kad vam za sat vremena stigne "gazda" sa ekipom" žene,djeca itd..Pa ti uživaj u pecanju...Prvobitno su kućice izrađene radnim akcijama samih članova društva da bi služile bilo kojem ribolovcu za zaštitu od kiše,piknik...Ali nakon prve privatne, to jest zaključane ,normalno da je sljedila 2.3.4.5....Većina tih "apartmana" je izgrađena na najboljim ribolovnim pozicijama....Vlasnici?..uprava,ribočuvari ,itd.... :zccc: 

14. 16 February 2010
    Dubravko

Dubravko Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +28 / 2 / -0
    To je žalosno ali istinito da se sve kod nas što je od društvene koristi odjednom po nekim zakonima pretvori u privatno.Na Savi sam bio prisutan kad su dvojca sa motorkama i trimerom si napravili mjesto da mogu pecati.Nebi dugo dođe policija i počeli ih masirati da se to nesmije i napisali prijavu sudcu za prekršaje.Mislim da je to preterano sa obzirom da je to bila obična agacija i kupina koja nas sve živcira jer zapinje kod zabacivanja a i za odjeću.Prije bi bio pristalica da policija kažnjava sa prekršajnim prijavama one što ostave kamare smeća na obali i računaju diće se Sava pa će to odnjet nizvodno opet nekom drugom.Za ovo na Petnji sam čuo da se vodi ko privatna prćija pa zato nejdem ali mahom je to na svim zatvorenim vodama-demokracija na naš način-zna se  :palica: 

15. 22 March 2010
    chox2

chox2 Neaktivni

Ratings:
    +3 / 0 / -0
    Sve stoji kako je Gekon gore napisao... Samo bi još dodao da Petnja ne obiluje kapitalnim Šaranom kako je to netko gore napisao. Ima tu kapitalnih amura i šarana, al daleko je to od obilatog. Jedna od rijetkih dobrih stvari vezana za to divno jezero je novo osnovana šaranska sekcija C & R. Članarina je 200 kn, a namjenjena je za poribljavanje kapitalnom ribom, tj. preko 5 kg. Što se tiče apartmanizacije Petnje, ona se nastavlja, po sistemu: kad su mogli Stipa, Iva, Mata... onda mogu i ja! Samo dokle?!  :hmmm: 

16. 22 March 2010
    hecht*25

hecht*25 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Cesto imam dojam daje nasa HR prepuna primitivaca!? :zccc:  :sram: 

17. 22 March 2010
    Shomi

Shomi Bič Božji V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +25 / 0 / -0
    I ne samo HR, ne brini...  :razocaranje: 
    Primitivizam caruje na svim stranama, kako vidim čak ni SLO nije imuna na "ribolov" vilama i slične kreativne zanimacije...  :doh: 

18. 22 March 2010
    hecht*25

hecht*25 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Ja neznam kuda sve ovo vodi, kad sve oko sebe unistimo i zagadimo shvatit cemo da smo se sje....  :palica: 

19. 23 March 2010
    Mark_B

Mark_B Zaslužni useri Nepismeni

Ratings:
    +1 / 0 / -0
    trebalo bi im otič tamo i ispred največe kučice podič kamp,,,šatori,suncobrani,stol,stolice sve kaj ti treba i netreba i još razvuč sve štapove i poslagat po obali tak da niko nemre koristit kučicu pa me baš zanima ko bi mi prigovoril  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead: 

stvarno ima pojedinaca koji su si umislili da su svemoguči,treba to sve porušit i još napisat prijave za devastaciju prirodnih dobara

takve kučice su probali napravit u Ogulinu na jezeru Sabljaci ali kak god bi pojedinci podigli kučicu tak je ista do ujutro izgorila  :lert: 
    pa su nakon dva-tri pokušaja odustali

20. 23 March 2010
    hecht*25

hecht*25 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Problem je sto su te kucice u sumi pa ako bise zapalila ode vatra u sumu!! :stop: 
    Ja sam isto peco tu ispred kuciice i nije taj dan nitko doso i potjero me!! :palica:  :palica:  :palica:  :palica:  :palica: 

Share This Page