1. Čišćenje foruma od neaktivnih članova

Svi koji su registrirani na forumu, a nisu se ulogirali barem jednom u zadnjih 60 dana, biti će izbrisani pri slijedećem čišćenju foruma od neaktivnih usera. Ovakvo čišćenje foruma biti će pokretano otprilike svaka 1-3 mjeseca.

Zadnje čišćenje provedeno 09/2014

P.S. Ako se pokušate ulogirati, a ne prihvaća vam Username i Password (a bili ste registrirani prije), znači da ste izbrisani poradi neaktivnosti pri zadnjem čišćenju foruma. Najvjerojatnije vam nije username zauzet, pa se možete registrirati opet sa istim podacima.

Za sve probleme pri registraciji, kliknite pri dnu stranice na Contact Us ili klikni Ovdje.

Kako loviti na jezeru punom šaša i trave

Discussion in 'Ribolov na dnu' started by Zego, 19 April 2011.

1. 19 April 2011
    Zego

Zego Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Lovim na jednom plićem jezeru s mnogo puno šaša i malo manje trave dubinskom metodom. Sve kaj sam tam ulovil bili su cvergli od kojih 30cm max. i to na glistu. Na druge mamce (kuruza , crv , kruh , itd) mi ništ ne trza. Prihranjujm s nekom hranom za pliće vode i riba se vidno skuplja i baca al grize samo ova gamad. Stari ribići vele da tam ima šarana divljaka i štuke al je problem kaj je na plovak teško nać dublje mjesto gde zabacit a da stoji. Kaj napravit? :hmmm: 

Last edited by a moderator: 20 April 2011
  2. 19 April 2011
    Salix

Salix Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +205 / 8 / -0
    Počni loviti na drugačiji način, pogrešan sistem .
    Jedina riba koja hoće gristi na terenu po opisu sa tako prezentiranim mamcem, je cvergl. Opiši mjesto temeljitije ako želiš precizniji savjet.

3. 19 April 2011
    Zego

Zego Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Evo ovak. Jezero se je obrubljeno šumom. Uz obalu ima dosta šaša al i po sredini u plićim dijelovima. To u sredini je 30tak metara od obale. Trava i nije previše gusta pa se da izvlačit van al ciljam čišće dijelove uz sprudove, šaš i obalu nad koju se naklanja šumovit dio. Plići djelovi se jasno naziru po kiši pa već od prilike znam cjelokupan teren no početnik sam pa bi trebal par korisnih savjeta. Unaprijed se zahvaljujem.

4. 20 April 2011
    Salix

Salix Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +205 / 8 / -0
    Ako sam dobro shvatio radi se o jezeru promjera 60m ( to je jako malo ). Plitko je uz rub i u sredini.
    Širina pojasa šaša je koliko - metar ili više, da li je vodostaj stalan, koliko je duboko.
    Štuku probaj sada blinkati sa "žlicom" ili voblerom. detaljnije potraži na forumu.
    Za šarana trebaš pronaći dublje mjesto sa suncem, očistiti ga i pripremiti ( i u vodi i izvan ), prihranjivati neko vrijeme i onda probati loviti.
    Za ostalu ribu trebaš lagani sistem sa plovkom, loviti na crva,pšenicu,kruh - glistu izbjegavati.
    Možeš li ovo objasniti - " problem kaj je na plovak teško nać dublje mjesto gde zabacit a da stoji " .

5. 20 April 2011
    Josip

Josip Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +8 / 0 / -0
    Mjenjam naslov teme i za sad ostavljam, a u postu imaš tri problema, pa će nastat s vremenom u odgovorima takav čušpajz, da se neće znat kaj si opće pital,  :nece: 

6. 20 April 2011
    pirisce

pirisce Nepismeni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    definitivno ocistit jezero

7. 20 April 2011
    mifla

mifla Nepismeni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +101 / 0 / -1
    Ako je moguce napravi si neku rupu, odnosno ocisti dio vegetacije ili nadji negdje cistinu. Glistu zaboravi. Ako mislis sarana lovit, stavi podizac, tipa kokice ili spuzvice, da ti digne mamac par centi od dna. Slozi: Plovak, klizno olovo, virblica, predvez. Plovak neka bude lagan i cim daje naznake griza kontriraj. Ja znam staviti fiksno olovo radi samoubadanja sarana, a plovak mi koristi vise da mi najlon ne stoji u travi, odnosno da izbjegnem dodatno petljanje travulja po sistemu. Ili cak bolje hranilicu tipa "method" umjesto olova. Opet cu napomenut da moj sistem ne garantira ulov. Al dok me sreca sluzi, ja ga koristim  :ffwjj: 

8. 20 April 2011
    Zego

Zego Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Pardon. Krivo sam se izrazil. Ono kaj sam mislil s tim je da je teško nać čisto dublje mjesto za zabacit plovak i posle to kaj se ulovi po mogučnosti izvuć van kaj je skoro pa nemoguće ak je nakaj veće. No dobil sam odgovor dole pa mi ne preostaje ništ drugo nego da si očistim štrasu do obale, ne?

9. 20 April 2011
    sonic

sonic Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Po meni čišćenje jezera od trave i šaša bi bila najlošija opcija i posljednja koju bi uradio. Ipak je to neki prirodan zaklon ribi (konkretno razmišljam o šaranu). Sa čišćenjem jezera definitivno možeš ribu samo potjerat nekud gdje još ima trave i zaklona, a sa čišćenjem kompletnog jezera se uopšte ne slažem. Netreba se toliko mješat u prirodu radi naše opsesije za ribom.
    Sa čišćenjem se puno i previše stvari naruši. U toj travi ima prirodne hrane, tu se riba mrijesti itd...
    Jednostavno se treba prilagodit takvom načinu ribolova. Plovak i lagana sprema za nešto ozbiljnije je totalni promašaj. Jača sprema, poluklizni sistem (obavezno napravljen da se riba oslobodi olova ako potrga), olovo na klipu ne zaklipano več da kroz travu ispadne kod drila, mamac podignut od dna pa i do samog maksimuma (na površinu), lovitu u rupama u tarvi ili čak u samoj travi ovisi kakva je.

Ako je dozvoljeno korištenje nekog plovila na toj vodi svakako iskoristit tu mogučnost. Ako ništa drugo da se ode po ribu kad je na udici.

Naravno sve to ako se misli ozbiljno lovit i nešto večeg ulovit

10. 20 April 2011
    pirisce

pirisce Nepismeni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    al ako si ocistis jednu strasu do obale jos uvijek mozes bacat na sam rub trave i cistine i tamo prihranjivat...

11. 20 April 2011
    Zego

Zego Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Prvo hvala svima na korisnim savjetima. Nisam ja ni mislil sve to očistit nego samo jednu štrasu ko što sam već spomenul tolko da morem slobodno izvlačit ribu. Kaj se tiče plovila i o tom sam razmišljal no to bumo vidli dok ustanovim koje sve ribe ima unutra.

12. 21 April 2011
    Salix

Salix Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +205 / 8 / -0
    Za lov na travi možeš koristiti i modificiranu ideju tirolskog drvca, " otpadajuće " olovo ( ovo sam izmislio jer se ne mogu sjetiti kako se zove  :sram:  ).
    Koliko sam vidio imaš vrlo čvrst štap ( velike težine bacanja ) pa možeš probati i sa plovcima koji na sebi imaju montiranu hranilicu.
    A zašto za početak ne probaš sa direktašem ako nije preduboko i vidiš o kakvoj se ribi radi.

13. 21 April 2011
    sonic

sonic Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Ma narvno da možeš...ja sam napisao da bi to bila zadnja opcija jer sam imao jedno iskustvo na jako zatravljenoj vodi. No ta voda je puuuuno veća od ovdje navedene, no svejedno. Ako mogu da opišem kako je bilo (nadam se da neidem puno van teme-svajeta)
    Dakle lovili smo na jednoj jako zatravljenoj vodi. Našli smo ribu ali smo je redovno gubili zbog trave u koju je obavezno ušla (lovili smo u jednoj rupi), a korištenje čamca nije bilo dozvoljeno. Logikom smo došli da očistimo teren do obale kako bi imali veče šanse da ribu izvučemo a da nam ne ode u travu. Nakon takvog čišćenja te godine je ribolov natom dijelu bio loš. Ulovili smo osim kojeg divera 2-3 manja šarana što je nula nasprem kako je bilo kada je bila trava. Iduče godine kada se trava oporavila riba (šaran) je ponovno počeo tamo primat.
    Zbog nemogučnosti korištenja čamca ostavili smo ribu tamo na miru i potražili drugu vodu. Ako se zakon promijeni (korištenje čamca) tamo se vračam odmah!
    No dobro to možda neče bit slučaj na maloj vodi koja je opisana i ako ima dosta ribe.
    Inače ribe u vodi imaju svoje staze i puteve kojima se kreče, mjesta gdje se hrane, mjesta gdje odmaraju. Svaka poromjena istog mjenja navike ribe. Uglavnom pravila se mijenjaju

14. 21 April 2011
    Zdravko sa Save

Zdravko sa Save Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Ma bjež od šaran i čišćenja, ponesi jedan štap par varalica i deri po štuki. Ako se to mjesto nalazi ublizini neke voda koja ga preplavi za vrjemem visokog vodostaja onda ti je to pun pogodak za štuku, jer tu ima štuke da glava boli. Vjeruj mi tako ja radim ako ne vjeruješ pogledaj moja izvješće sa terena pa se uvjeri.

15. 21 April 2011
    Tone Plovak

Tone Plovak Nepismeni

Ratings:
    +5 / 0 / -0
    Probaj sa vaser kuglom i koricom bijelog kruha ili kokicom za šarana. Možda bi bio dobar i kakav lakši oblik pater nostera sa olovom na tankom predvezu da otpadne u slučaju prave ribe.

I sam bi rađe tu reda radio sa kakvom weedles žlicom ali treba sve probati.

16. 21 April 2011
    Gero os

Gero os Provjereni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +92 / 0 / -0
    Svakako preporučam pater noster sistem sa tankim predvezom za olovo i svakako klizni ili wagler plovak i moralo bi funkcionirati.

17. 21 April 2011
    Zego

Zego Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Evo bil sam baš jućer na navedenom jezeru i problem mi se rešil sam od sebe. Ustanovili smo da osim nas još par ribića čisti to " divno " mjesto pa kad udružimo snage sve bu gotovo i prije nego sam mislil. Taman dok smo si mi posekli gornje grane drveća koje se naginje nad vodom (da bi mogli zabacit kak se spada) i naslagali sve to sa nekolicinom krupnijih trupaca u improvizirani mol , pojavil se jedan ribić s grabljama na sajli. Tak smo se malo napričali, izmjenili iskustva , doznali par stvari bitnih za to mjesto i tak. Čovek je u međuvremenu očistil štrasu od kojih 10m dužine i 2-3 širine do obale a drito prema povećoj čistini na srednjem djelu jezera. Trebalo bu tu još truda no mislim da si bumo to dopelali v red i probali malo na štuku jer val koju je napravila uz šaš odma nakon kaj smo došli na jezero ostavil nas je bez daha. :velikariba: 

Share This Page