1. Čišćenje foruma od neaktivnih članova

Svi koji su registrirani na forumu, a nisu se ulogirali barem jednom u zadnjih 60 dana, biti će izbrisani pri slijedećem čišćenju foruma od neaktivnih usera. Ovakvo čišćenje foruma biti će pokretano otprilike svaka 1-3 mjeseca.

Zadnje čišćenje provedeno 09/2014

P.S. Ako se pokušate ulogirati, a ne prihvaća vam Username i Password (a bili ste registrirani prije), znači da ste izbrisani poradi neaktivnosti pri zadnjem čišćenju foruma. Najvjerojatnije vam nije username zauzet, pa se možete registrirati opet sa istim podacima.

Za sve probleme pri registraciji, kliknite pri dnu stranice na Contact Us ili klikni Ovdje.

Kalupi za lijevanje olova

Discussion in 'Olova' started by ZlajaCOP, 1 February 2010.

1. 1 February 2010
    ZlajaCOP

ZlajaCOP Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Pozdrav svima, zanimaju me kupovni kalupi za lijevanje olova za ribičiju, da li kod nas u RH ima istih za kupiti i gdje. Naime ja sam pravio razne kalupe za lijevanje olova sam i prilično su ta olova bila i funkcionalna i estetski dotjerana, ali sam prije par dana posudio tvornički kalup i jednostavno mi se je svidio (ovaj je došao iz Njemačke).

2. 1 February 2010
    leoone5

leoone5 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Last edited by a moderator: 1 February 2010
  3. 1 February 2010
    drraz

drraz Aktivni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +43 / 0 / -0
    imam ih četiri  :xqqa:  , tih švapskih, super stvar  :ffwjj:  samo pazite olovne pare su jako otrovne  :stop:  radite samo na otvorenom da nebi bilo nisam znao

4. 1 February 2010
    Sunka

Sunka Bog i Batina Staff Member

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,314 / 74 / -1
  5. 19 February 2010
    leoone5

leoone5 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poštovani PT-ovi !!! imam jedan zanimljiv poslovni prijedlog u vezi kalupa za lijevanje olova ! Naime radi se o slijedecem; imam jednog vrlo bliskog majstora (tatu ako vec nekog zanima) koji radi odlijevke iz aluminija,pa nakon konzultacije sa istim dosli smo do zakljucka da bi mogli bez problema raditi kaupe za IZLJEVANJE OLOVA,,,,koje je zasad tesko naci na nasem trzistu....te koje bi koristile nama ribolovcima tanjeg novcanika  :cheers: .....
    e sad, trazim nekoga koji posjeduje nekakav kalup od kojeg bi mogli napraviti protutip, pa ako ima neka dobra dusa da posjeduje nekakav kupovni kalup i voljna je ustuipiti isti na cca 2-3 tjedna ,za dobrobit ribolovnog covjecanstva tanjeg djepa u HR... slobodno mi sibne poruku preko PM....unaprijed :notworthy:   :kkkk: 

nagrada za sudjelovanje po dogovoru

6. 19 February 2010
    Sunka

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,314 / 74 / -1
    A napravit odlijev (dvostrani) u gipsu, pa onda aluminij prema gipsanom uzorku?

7. 19 February 2010
    leoone5

leoone5 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
  8. 19 February 2010
    Sunka

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,314 / 74 / -1
    Pa nemam ja to  :roflmao: 

Ja sam ti samo ideju prodal  :nahnah: 

9. 19 February 2010
    kobra

kobra Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Ako uspijete napraviti kalupe stavi koju sliku prototipa pa ak bu dobro ispalo se cujemo, ja trazim isto neke kalupčiće ali gotove  :cheers: 

10. 3 March 2010
    kornati

kornati Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +378 / 41 / -0
    probaj na stranici DO-IT. Ja imam oko pedeset tih kalupa raznoraznih oblika i veličina. Američka stvar i to dobra. Nake koristim i deset godina i još nisu za odpad. Možeš ih naručit preko neta ali nisu baš jeftini (oko 25 EUR u prosjeku).

11. 26 June 2010
    davidsb

davidsb Nepismeni

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Neznam hoce li vam ovo pomoci, ali cuo sam da neki za kalupe koriste one male cajne zlicice. Kako, neznam, ali raspitat cu se pa vam javiti.

Last edited by a moderator: 26 June 2010
  12. 3 November 2011
    Bubi

Bubi Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0

Jesi li probao napraviti kalupe za izlijevanje olova?  :notworthy: 

Pročitaj više na forumu Pijanog Tvora: http://www.pijanitvor.com/search.php?searchid=1607500#ixzz1cfSk8pDW

13. 3 November 2011
    Josip

Josip Nepismeni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +12 / 0 / -0
    Bubi, ne kužim kaj si htio linkati, pa daj uredi post jer link ne vodi nikud,  :ffwjj: 

14. 3 November 2011
    glina

glina Donator

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +69 / 0 / -0
    Znam da nije ništa spektakularno ali dida i ja smo za Dravu topili olovne cijevi i naljevali u kalupe od krumpira. Važno je bilo da je teško i da je kalup brzo gotov. 1 krumpir dva kalupa. Vrijeme izrade cca pola minute.

15. 3 November 2011
    SavaGear

SavaGear Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +55 / 0 / -0
    Ja sam si napravil kalupe za olova od 350 i 150 g od aluminija kojeg sam pravilno savinul.  :ffwjj:  Inače ti kalupi koštaju 20€

16. 3 November 2011
    Kosta

Kosta Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Jel ima negdje u hr za kupit kalupe?

17. 3 November 2011
    riboljubac

riboljubac Nepismeni

Ratings:
    +4 / 0 / -0
    Prije nekog vremena i mene je prala ova ideja o ljevanju olova kod kuce , prvenstveno radi ribolova na moru gdje svaki drugi zabac bez griza zavrsi i bez olova - rockfishing  :ffwjj:  . Nadobudno kupio staro olovo , kombinirao neke kalupe ... Svrljao po raznim forumima za podatke pa naisao na zanimljivu pricu kako je decko proveo mjesec dana na intenzivoj ..... te se vratio kuci s 40 kg  :nece:  . HVALA LIJEPA bjezte od toga radi par kuna  :doh: .
    Dosao na vrlo dobru alternativu - probusis Savski sljunak borerom , kroz njega tanku tubu , tanji flaks od osnove i zavrsi s ringom . Kroz ring provuces osnovni nailon i imas klizni sistem - kombiniras za fixni ... Kod zadjeva ostaje kamen u vodi  :ffwjj:  , jetra i pluca ostanu zdrava  :uimep: .

18. 3 November 2011
    kornati

kornati Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +378 / 41 / -0
    Ao nema u Hr, onda ima kod mene. Več duže vremena razmišljam, da prodam sve kalupe u kompletu. Ako si interesent, javi mi na PT, ali prodajem sve u kompletu. Imaš jih za jig glave, onda za down rigere, pa za olova za brzu izmenu i još ima toga.

19. 3 November 2011
    darkoford

darkoford V.I.P.

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,738 / 48 / -0
    Stavi neku sliku, da vidimo o čemu se radi.  :kkkk: 

20. 3 November 2011
    SavaGear

SavaGear Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +55 / 0 / -0
    Nisam siguran. Danas sam gledao na internetu te kalupe, ali nikak nemogu ponovno naći tu stranicu. Bili su čak i kalupi za Jig udice i Jig udice bez otežanja 100 komada za 20-ak kunića. :ffwjj: 

Share This Page