1. Čišćenje foruma od neaktivnih članova

Svi koji su registrirani na forumu, a nisu se ulogirali barem jednom u zadnjih 60 dana, biti će izbrisani pri slijedećem čišćenju foruma od neaktivnih usera. Ovakvo čišćenje foruma biti će pokretano otprilike svaka 1-3 mjeseca.

Zadnje čišćenje provedeno 09/2014

P.S. Ako se pokušate ulogirati, a ne prihvaća vam Username i Password (a bili ste registrirani prije), znači da ste izbrisani poradi neaktivnosti pri zadnjem čišćenju foruma. Najvjerojatnije vam nije username zauzet, pa se možete registrirati opet sa istim podacima.

Za sve probleme pri registraciji, kliknite pri dnu stranice na Contact Us ili klikni Ovdje.

Maruto udice

Discussion in 'Udice' started by Sunka, 27 October 2008.

1. 27 October 2008
    Sunka

Sunka Bog i Batina Staff Member

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,182 / 73 / -1
    Maruto udice​

Maruto tvrtka kroz povijest...

[justify]Tvrtka Dohitomi & Co. Ltd. stari je proizvodač udica u Japanu, a njihove udice Maruto na drugom su mjestu po prodaji u svijetu, odmah iza norveškog Mustada.
    Priča o Marutu započinje još 1892. u malom japanskom mjestu Tojo gdje se započinje s proizvodnjom udica uz primjenu prvih, primitivnih metoda izrade.
    Osnivač tvrtke, g. Tomitaro Dohi uskoro započinje mehanizirati proizvodne procese koji u prvo vrijeme koriste tekuća goriva zbog nepostojanja električnog sustavaa napajanja. 1910. tako ostaje zabilježena po početku rada prve japanske manufakture za proizvodnju udica.  :daaa: 

No, g. Dohi se vrlo brzo susreće s novim problemom - staromodnim i kozervativnim japanskim ribarima koji nikako ne prihvaćaju bilo kakve novitete koji izlaze izvan tradicionalnih okvira.  :BangHead:  Tvrtka ,radi toga dolazi, u nezavidan položaj, ali g. Dohia ne miruje, te kreće u obilazak svih ribarskih područja dijeleći uzorke svojih proizvoda. Ribari su se uvjerili u kvalitetu i superiornost Maruto udica, a osobito u njihovu oštrinu, s čime započinje vrtoglavi uspon prodaje Maruta.  :ffwjj: 

Nakon rata i sve veće međunarodne trgovine dolazi do širenja Maruta i na druga svjetska tržišta. Potražnja je velika, što uvjetuje zapošljavanje novih radnika , ali i upotrebu novih tehnologija koje će na kraju dovesti do potpune automatizacije proizvodnje.
    Danas u Marutovim tvornicama, caruje informatika. Tehnologija izrade posljednje generacije svele su mogućnost pogreške na teoretski minimum, a jedan od najboljih pokazatelja koliko je Maruto tražen, jest mjesečna proizvodnja od 200 milijuna udica!  :xqqa: 

Maruto 8425 (Bent Hook)

Modeli udica s vrhom povinutim u stranu prvo su dizajnirani za natjecateljski ribolov bijele ribe. Specifični vrh udice pospješuje bolju penetraciju kroz mekano tkivo upravo zbog bolje izloženosti vrha prema van. Proizvođači šaranskih udica vrlo brzo su prepoznali kvalitetu i mogućnosti takvih udica. Dokazano je da udica takvog tipa ima najbolji "grip" (zahvat) nakon što se zabode u usta ribe, jer se nakon početne penetracije svakim pomakom šarana još dublje zabija u tkivo ustiju.
    Model MARUTO 8245 preporuča se za montažu mamaca kojima lovimo na dnu, te na vodama koje su poznate po "opreznim" šaranima ili su pod velikim pritiskom ribolovaca. Ovom prilikom prikazat ću izradu "blowout" predveza koristeći model MARUTO 8245.

Osnovna zamisao "blowout'' predveza je da kada šaran nakon što usiše mamac te ga proba izbaciti iz usta, ring s mamcem klizi po vratu udice i udara u čvor, što inercijom tvori polugu i efikasno ubada opreznu ribu u usta.

Maruto 8500 (Long Shank)

Ove udice ("long shank" - dugi vrat) podsjećaju na mušičarske modele udica, ali su zbog nekih svojih karakteristika sve popularnije kod šaranolovaca. Posebno ih vole oni ribiči koji koriste nešto naprednije i složenije tipove predveza.

Glavna karakteristika "long shank" udice jest da otežavaju šaranu njeno izbacivanje iz usta nakon što ju je usisao. Ustanovljeno je kako se udica ovoga tipa prilikom izbacivanja iz usta puno brže okreće prema dolje i brže nalazi točku uporišta (probadanja) u odnosu na standardne udice. Ova karakteristika posebice dolazi do izražaja kod "line aligner" montaže gdje je efekt brzog okretanja i probadanja udice još izraženiji i brži.
    MARUTO 8500 model udica možete koristiti za izradu raznih vrsta predveza s naglaskom na pop-up i balansirane montaže.[/justify]

Last edited by a moderator: 4 March 2010
  2. 15 August 2009
    anes

anes Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    hehe koji sam ja ribolovac tek sam sad saznao da je ovo udica lol ...nemoj da se neko smeje  :uimep: 

3. 12 September 2009
    Veljac

Veljac Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +5 / 0 / -0
    vrhunske udice nema što, kum ih ima u setovima za šaranski ribolov, a takve slične modele sam uspješno koristio i u morskom ribolovu  :cheers: .

4. 5 January 2010
    sarki

sarki Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Maruto udice su mi broj jedan za lov sarana najcesce koristim model 8220 2x sa ringicem na vratu udice i na dosta kratkom predvezu (10-15 cm) bilo meka ili špaga sa omotačem na nju sam imao najviše realiziranih grizeva
    Maruto  :grgljam: 

5. 20 October 2010
    mirozg

mirozg Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Oho vidim i da je moje djelo ovdje...uz dodatak smajlića...hehe...

Sarki i meni je omiljeni Maruto model 8220-2X. Jos nisam izgubio ribe na njoj te takodjer vežem blow-out rig sa ringićem kako je prikazano na modelu 8425 sa početka teme.

6. 20 November 2011
    danijelito

danijelito Nepismeni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Osobno ih koristim, prezadovoljan sam. od dizajna do kvalitete sve 5.

7. 20 November 2011
    firefighter

firefighter Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Također koristim maruto 8500 za saranski ribolov,i za morski,ali trenutno sam na poslu pa neznam na pamet koji konkretno model imam za more, zaboravio...  :sram:  :sram: 

8. 20 November 2011
    Tone Plovak

Tone Plovak Nepismeni

Ratings:
    +5 / 0 / -0
    Maruto Eagle Wave udice su mi neizostavne za soma i štuku na filet ili živi mamac. Još me nisu iznevjerile.

9. 20 November 2011
    Pegula

Pegula Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +12 / 0 / -0
    Kolika im je cijena u Hrvatskoj,jer gleda san po e bayu Maruto Eagle Wave 2/0 dođu oko 60 kn s poštarinom pa me zanima cijena kod nas,a ova udica bi bila idealna na moru  :ffwjj: 

10. 20 November 2011
    Tone Plovak

Tone Plovak Nepismeni

Ratings:
    +5 / 0 / -0
    Zadnji paket sam kupio u Karlovcu u trgovini koja više ne drži ribolovni pribor, mislim da je 2/0 5kom koštalo oko 25-30kn. Ovaj v oblik mi se pokazao super kad probijem kedera ispod leđne peraje, sjedne dobro i "drži" kedera na mjestu.

11. 16 September 2012
    matijab7

matijab7 Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Jeel ima tko kakva iskustva s modelom 8005?  :roflmao: 

12. 16 September 2012
    MassSarr

MassSarr Registrirani

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +9 / 0 / -0
    U zadnje vrime, uz Ownera, korstim i Maruto udice. Neznam koje modele sam uzima al svejedno ti mogu reć da sam u globalu zadovoljan sa njima.

13. 17 May 2014
    staglin

staglin Provjereni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +27 / 0 / -0
    Maruto meni odlične udice, trenutno imam dvije vrste MS4310 i 348 (one zakrivljene) a dobre su još i 8832, sve u veličini 4/0.

• Like Like x 1

Share This Page