1. Čišćenje foruma od neaktivnih članova

Svi koji su registrirani na forumu, a nisu se ulogirali barem jednom u zadnjih 60 dana, biti će izbrisani pri slijedećem čišćenju foruma od neaktivnih usera. Ovakvo čišćenje foruma biti će pokretano otprilike svaka 1-3 mjeseca.

Zadnje čišćenje provedeno 09/2014

P.S. Ako se pokušate ulogirati, a ne prihvaća vam Username i Password (a bili ste registrirani prije), znači da ste izbrisani poradi neaktivnosti pri zadnjem čišćenju foruma. Najvjerojatnije vam nije username zauzet, pa se možete registrirati opet sa istim podacima.

Za sve probleme pri registraciji, kliknite pri dnu stranice na Contact Us ili klikni Ovdje.

Mušičarenje na rijeci Savi u okolici Zagreba

Discussion in 'Mušičarenje' started by ibublic, 19 February 2012.

1. 19 February 2012
    ibublic

ibublic Nepismeni

Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Krajem prošle godine zainteresirao sam se za mušičarenje, sklepao pribor, naučio vezat mušice, lamatao na livadi, i sad čekam da se snijeg otopi pa krećem u akciju!

S obzirom da nisam u mogućnosti često putovati po svakojakim salmonidnim vodama, a volim često ići na pecanje, čini mi se logično da s mušičarenjem krenem na Savi, koja je bogata klenom, bolenom, deverikom, šaranom, grgečom i ostalim vrstama koje se mogu mušičariti.

Pretpostavljam da ovdje ima još netko tko mušičari na zagrebačkom potezu Save gdje ja pecam (od toplane, pa do Ivanje Reke), uostalom par mušičara sam osobno sreo na vodi, pa zašto se ne bi ovim putem družili?

Eto, ovdje možete pisati što lovite (pa čak i gdje :)), s kojim priborom, na koju mušicu i sve ostalo vezano uz mušičarenje na Savi.

Za početak, nabavio sam štap duljine 9 stopa, klase 6, te odgovarajuću rolu i špagu, prvenstveno bi volio loviti klena, a nemam pojma kako i na šta sad u proljeće?

2. 19 February 2012
    stibra

stibra Aktivni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +418 / 16 / -0
    Evo još jednog koji namjerava isto, nabavio sad mušičarski pribor, planiram uglavnom kod toplane i Samoborski otok, mada i Ivanja Reka nije loša ideja.
    Mene zanima klen i bolen. Mislim složiti neke male streamere za početak i probati klena na suhe muhe, pa me zanima koje bi mogle biti lovne u rano proljeće na Savi.

3. 19 February 2012
    ibublic

ibublic Nepismeni

Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Pa, onda bi se trebali koji put i sresti na vodi!

4. 20 February 2012
    kornati

kornati Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +310 / 28 / -0
    Klena čete u rano proleče vrlo teško uloviti na suhu mušicu. On se tada drži uz dno, pa su tako retki dani, kada se digne pod površinu i kupi mušice.

Sasvim druga je priča u sedmom ili osmom mesecu, to znači posle mresta, kada se voda dobro ugrije. Tada je klen pod površinom i tada ga nije problem uloviti na suhu mušicu. Kako on voli velike zalogaje, takve mu treba i ponuditi.

Znači, u obzir dolaze muhe veznane na udicama br. 10 ili osam. Jedna od najboljih za to doba je crni palmer, gusto vezan na udici broj 10 sa telom od fibre pauna. Obično se barem kod nas klen lovi na mušice u crni boji. Dobre mušice su još razni sedževi ili imitacije raznih buba ili kukaca.

i nikada mu ne bacajte na glavu, nego mu mušicu uvek bacite v vidokrug jedno metar ili metar i po od njega. Jedino ako se jato klenova sunča izpod površine, tada bacite u sredinu jata, jer konkurancija je velika, pa tada važi pravilo "ko če brže".

Pošto je klen vrlo lukava riba, želim vama puno užitaka u nadmudravanju sa njim.

5. 21 March 2012
    ibublic

ibublic Nepismeni

Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Tugo moja, bacam mušicu, suhu, mokru, nimfu, strimer, ovako, onako, tu i tamo, i ništa ne mogu upecati :(

6. 21 March 2012
    stibra

stibra Aktivni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +418 / 16 / -0
    Prekjučer je pao grgeč (okun) od pola kile, te pastrvski grgeč od 50 cm, negdje oko 1.5 kg :)
    Okun na crveni streamer, pastrvski grgeč na crni streamer :)

7. 22 March 2012
    Sunka

Sunka Bog i Batina Staff Member

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +1,193 / 73 / -1
    Dečki, jedno su izvještaji, a jedno je podforum gdje se topic bazira na opisu tehnike ribolova, u ovom slučaju konkretno je riječ mušičarenje.

Share This Page