1. Čišćenje foruma od neaktivnih članova

Svi koji su registrirani na forumu, a nisu se ulogirali barem jednom u zadnjih 60 dana, biti će izbrisani pri slijedećem čišćenju foruma od neaktivnih usera. Ovakvo čišćenje foruma biti će pokretano otprilike svaka 1-3 mjeseca.

Zadnje čišćenje provedeno 09/2014

P.S. Ako se pokušate ulogirati, a ne prihvaća vam Username i Password (a bili ste registrirani prije), znači da ste izbrisani poradi neaktivnosti pri zadnjem čišćenju foruma. Najvjerojatnije vam nije username zauzet, pa se možete registrirati opet sa istim podacima.

Za sve probleme pri registraciji, kliknite pri dnu stranice na Contact Us ili klikni Ovdje.

Ribnjak Grudnjak, Zdenci - Orahovica

Discussion in 'Tereni' started by Goran, 5 May 2012.

1. 5 May 2012
    Goran

Goran Aktivni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +28 / 0 / -0
    Kako na postojećem threadu Orahovica - ribnjak ima dosta nesporazuma oko lokacije i točno kojeg ribnjaka se radi otvaram novi, ako se admini ne slažu slobodno objedine topice.

RIBNJAK GRUDNJAK - Zdenci, Orahovica

[GMAP]<iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.com/maps?q=45.622142,18.018136&amp;num=1&amp;t=h&amp;ie=UTF8&amp;z=14&amp;ll=45.621362,18.018351&amp;output=embed"></iframe><br /><small><a href="http://maps.google.com/maps?q=45.622142,18.018136&amp;num=1&amp;t=h&amp;ie=UTF8&amp;z=14&amp;ll=45.621362,18.018351&amp;source=embed" style="color:#0000FF;text-align:left">View Larger Map</a></small>[/GMAP]

Stara tabla, popularno nazvana "KADA"  :roflmao:  koja je neke podsjećala na "nacistički logor"  :sram:  je otišla u zasluženu penziju.
    Od 1.5.2012. otvorene su tri nove table za športski ribolov:
    prva tabla veličine 2,7 ha nasađena je šaranom, amurom, tolstolobikom, somom i babuškom  :mmb: 
    druga tabla veličine 3 ha nasađena je šaranom kapitalcem :velikariba: 
    treća tabla veličine 3 ha nasađena je kapitalcima grabežljivica: somom, smuđem i štukom  :cucak: 

Prva tabla je nasađena sa nekih 10 t ribe, a trebalo bi se dodatno nasaditi i crvenperkom, deverikom, žutookom i sl. negdje na jesen kad bude raspoloživo.
    Druga i treća tabla bit će završene poribljavanjem do kraja 5. mjeseca.

Ulaz na pecalište naplaćuje se 20 kn (dozvoljena 3 štapa) + ulov.
    šaran 20 kn/kg
    amur 16 kn/kg
    som 40 kn/kg
    babuška gratis tijekom svibnja

[HR][/HR]

Druga i treća tabla su "ulovi & pusti".

Evo info za drugu i treću tablu - table sa kapitalcima i grabežljivicama

Sistem "Ulovi i pusti"

1. Cijena poludnevne karte (7-19 sati) 100,00 kn (preko ljeta će biti produženo samo još ne znam od kad do kad)
    2. Cijena dnevne karte (24 sata) 200,00 kn
    3. Cijena vikend karte (48 sati) 300,00 kn

*Posjet ribnjaku u svrhu razgledavanja, šetnje, promatranja se ne naplaćuje. Osobe koje su pratnja ribiča i kao takvi ne sudjeluju u pecanju (djeca, supružnik, članovi obitelji ...) ne plaćaju kartu.

Svaki ribič mora imati prostirku za ribu, antibiotski sprej i meredov (standardni borbeni komplet za C&R).
    Udice ne smiju imati kontra hvataljku.
    Ukoliko ribič želi, ulovljene kapitalce može kupiti po važećem cjeniku.

Dozvoljeno je noćenje i kampiranje petkom i subotom (i praznicima) isključivo uz najavu te ovisno o interesu (minimalno dvije osobe moraju biti zainteresirane).

Cjenik kave, alkoholnih i bezalkoholnih pića, sladoleda ... može se naći na samom ribnjaku.
    Isto tako i kućni red ribnjaka.  :citati: 

Uskoro u ponudi i živi mamci i razna riblja prihrana.

Svi savjeti dobrodošli - ako što fali - javite. Probat ćemo omogućiti/nabaviti.

Na ulasku u ribnjak postoji natkrivena terasa sa prodajom alkoholnih i bezalkoholnih pića, a uskoro bi trebala biti i ponuda sladoleda.  :cheers: 
    Postoji još mogućnost iznajmljivanja suncobrana, roštilja, kotlića ... :rostilj: 

Radno vrijeme pecališta je od 7-19 h svakim danom osim ponedjeljka, a uskoro planiramo osposobiti i jedan dio za kampiranje.

Evo i malo slika:

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

Lijep pozdrav i BISTRO !

Last edited by a moderator: 6 June 2012
  2. 5 May 2012
    Goran

Goran Aktivni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +28 / 0 / -0
    Prva dva forumaša koja odgovore na ovaj post i pošalju mi podatke (ime i prezime, mail) na PM (ili ostave mail u postu ako ne mogu slati PM) dobit će besplatnu jednodnevnu kartu (ulov se plaća).

:ffwjj: 

3. 5 May 2012
    Dzigi

Dzigi Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Sjećam se prije 3 ili 4 godine smo bili na tom ribnjaku.
    Stvarno jako dobro iskustvo za mene koji inače nisam šaranaš i to mi je bio ajmo reći prvi ribolov šarana u životu (moglo bi se reći i zadnji, do sada).
    Bili smo na ribnjaku možda 2 i pol sata jer nas je kiša potjerala a nismo bili opremljeni. To je bio više brzinski jednodnevni ribolov a i još brže smo otišli.
    U ta 2 i pol sata smo upecali 6 ili 7 šarana. Nisu bili veliki, otprlike 2-3 kg. Ali me strašno veselilo što su štapovi stalno radili  :aha: 

Sada vidim da ima mogućnost lova štuke i smuđa. Ne znam je li i prije bilo, ali sada me to posebno interesira jer to je više moj đir nego lov šarana.
    Pa daj mi molim te reci još nešto o poribljavanju grabežljivcima. Kada mi se isplati otići ?

4. 5 May 2012
    Goran

Goran Aktivni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +28 / 0 / -0
    Poribljavanje sa grabežljivicama bi trebalo biti gotovo do kraja svibnja, ali nikad se ne zna kakvo će vrijeme biti i koliko će se moći manipulirati s ribom (smuđem pogotovo).
    Ubacit će se par povelikih somova cca 40 kg+.  :cucak: 

Kao što sam spomenuo na toj tabli će biti C&R ili po našem "ulovi i pusti".

5. 5 May 2012
    Dzigi

Dzigi Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Može li koja slika tog jezera na kojem će se moći loviti grabežljivci ?
    Ima li prirode i mjesta za sakrit se od sunca negdje u hlad ili je kao na ovoj prvoj slici ?

6. 5 May 2012
    st-slavonac

st-slavonac Zaslužni useri Tvor

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    A Gorane Gorane, izgleda da ćeš me koštati jako puno PAN-a.
    Ni ovo mi nije daleko, javljam ti se obavezno čim dođen gori na godišnji.

7. 5 May 2012
    Goran

Goran Aktivni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +28 / 0 / -0
    Na žalost novo uređeno je i čelavo što se tiče hlada.  :sori:  Bilo je jako zapušteno pa smo morali počistiti, a i nasipi su obnavljani.
    Dok ne naraste neka vegetacija preporučam uzeti suncobran ili sjenicu.
    Oni koji zaborave moći će iznajmiti suncobran po popularnoj cijeni ili potražiti spas ispod ove tende uz hladno piće.  :cheers: 

Budem probao sljedeći tjedan pofotkati iz malo više kuteva pa staviti na forum.

8. 5 May 2012
    Dzigi

Dzigi Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Okej. Onda ćemo suncobran ponijeti, dok ne naraste štogod  :uimep: 

9. 5 May 2012
    tonyboy

tonyboy Nepismeni

Ratings:
    +5 / 0 / -0
    Povremeno sam znao pecati na Grudnjaku prije 15 god. a bio sam i prošle godine. Imam rodbinu u Kutovima, selu nedaleko od Grudnjaka. Prošle godine mi je čovjek pričao da su na jednu tablu ubacili 50 - ak katipalnih somova, a tabla je bila lijepo opasana vegetacijom. Cijena ribolova je prihvatljiva.

10. 8 May 2012
    Jazzo

Jazzo Provjereni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +34 / 0 / -0
    Jel babuška kapitalna, ili su uglavnom sitni komadi?
    I ima li je puno blizu obale (govorim o ribolovu direktašem)?
    Dođe li nekad i šaran (također direktaš)?

11. 8 May 2012
    Dzigi

Dzigi Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Mi smo kad smo bili prije par godina na direktaša upecali 2,3 mala šarana, ali od babuške ništa.  :uimep: 

12. 8 May 2012
    zed

zed Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Jel dozvoljeno varaličarenje na trećoj tabli? I kolika je cijena dnevne pošto je C&R?

13. 8 May 2012
    Djuro

Djuro Nepismeni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Da li netko (prvenstveno Goran  :uimep: ) ima informacije o ulovima nakon otvaranja, da li se može išta uloviti ? ...
    "Kada" je bila poznata kao kada - ubaciš i uloviš.... Sada su površine puno veće... ribi treba da se prilagodi...

14. 8 May 2012
    Goran

Goran Aktivni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +28 / 0 / -0
    babuška je u rasponu od 100 g - 350 g zna se zalomiti i koja veća ali ne previše

15. 8 May 2012
    Goran

Goran Aktivni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +28 / 0 / -0
    2.5. kad sam bio na ribnjaku jedan je ulovio 15 kg šarana (zbirno) odmah iza njega je došao čovjek na vagu sa 8,5 kg

Zanimljivost je da je jedan gospodin došao veče ranije i čekao da se ujutro otvori  :sram:  , bilo nam ga žao pa smo ga pustili prije 7h.
    Do 8h ujutro je ulovio 12 kg  :grgljam: , spakirao štapove i otišao.  :roflmao: 

16. 9 May 2012
    Goran

Goran Aktivni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +28 / 0 / -0
    Varaličarenje će biti dozvoljeno. Cijena karte i pravilnik će biti definiran do kraja mjeseca kada će i navedena tabla biti full u funkciji.

17. 10 May 2012
    Jazzo

Jazzo Provjereni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +34 / 0 / -0
    Koji su mamci za babušku na Grudnjaku?
    Kako tamo rade muha i kruh? :hmmm: 

18. 11 May 2012
    Carp

Carp Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Prošle godine sam lovio na grudnjaku na Kadi i u rekordnom vremenu se nalovio šarana,riba se nije smjela puštat pa smo prije vremena morali završit s ribolovom  :doh: ,sve u svemu bilo je ok,a savjetovao bi sve koji imaju match i feeder štap da ih ponesu,zbog uživanja u drilu s manjom ribom. Na ovoj Kadi gdje sam lovio bilo je šarana,za amura neznam isto tako bilo je i soma  :uimep:  a da nebi bilo zabune pričam o Kadi koja već tamo postoji godinama znači uloviš i moraš nosit + plaćanje ribe po kg. U svakom slučaju nadam se da ću što prije posjetit onu novu ''drugu kadu'' u kojoj plivaju šarani kapitalci,a posebno mi je drago što je na toj tabli C&R  :ffwjj:  još da se dozvoli i kampiranje i to je onda to  :hurra: .

19. 11 May 2012
    nenad

nenad Neregistrirani

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Kratko pitanje, za lov kapitalnog šarana vrijedi cijena 20kn ulaz samo ili je cijena veća? Podmetač za ribu pretpostavljam da je obavezan kao i sve što ide uz c&r??

20. 11 May 2012
    Goran

Goran Aktivni

Spol:
    Muško
    Ratings:
    +28 / 0 / -0
    Ne cijena će biti viša. Točna cijena i pravilnik vezan za C&R će biti definiran do kraja mjeseca. Čim bude ja ću ga staviti ovdje na forum.

Share This Page